Čtyři chybné pohledy na svět, které omezují potenciál člověka

Moje hodnota je daná pohledem ostatních

Pokud vaše sebevědomí závisí na tom, co si o vás myslí ostatní, pak se nejedná o sebevědomí, ale nezdravou závislost. Navíc lidé velmi často neví, co si ostatní myslí. Jen si představují co se asi děje v hlavách ostatních, často podle vlastních pokroucených náhledů vycházejících z nedostatečného sebevědomí. Jde tak o začarovaný kruh. Prvním krokem k jeho přetnutí je si celou situaci jasně uvědomit.

 

Moje minulost ovlivňuje mojí budoucnost

Dokonce i kvantová fyzika jasně ukazuje, že čas plynoucí jedním směrem je iluze. Co skutečně rozhoduje je váš postoj v přítomném okamžiku. Ale v praxi je to tak, že většina lidí, pokud zažila v minulosti několik neúspěchů za sebou, přestane v hlouby duše věřit, že může být úspěšná a začne se vyhýbat proaktivnímu konání. Začněte konat teď v přítomnosti, podle vašeho plánu třeba i malé krůčky. Postupně se situace uvolní a znovu se objeví víra v úspěch.

 

Emoce odrážejí skutečnost

Emoce nejsou způsobeny vnějšími událostmi, ale jejich vnímáním. Když si to uvědomíte, dokážete se dívat na stejnou věc z více pohledů a pružně reagovat na realitu. Pružnost je základní vlastností důležitou pro úspěch i přežití. Když přijde vichřice jen nepružné kmeny se lámou.

 

Důležité je dělat věci dokonale

Dokonalost je fikce a kdo se na ni upíná, ať už ve vztahu k sobě nebo k druhým zakouší jedno zklamání za druhým. Snažte se dosáhnout mimořádných výsledků prostřednictvím běžných úkonů ve skutečném světě. Nikoliv přemítáním o dokonalosti ve vlastní hlavě.